http://pasterze.com.pl/components/com_jce/editor/tiny_mce/plugins/article/img/readmore.png);">

W sobotę 26 maja 20112 r. wolontariusze Fundacji Pasterze pojawili się na Festynie Rodzinnym Przedszkola Samorządowego "Melafirek" w Czarnym Borzehttp://przedszkoleczarnybor.ekwiatekge.org/news/

Skład reprezentacji Fundacji był następujący: Elza, Iwona, Kitek oraz trzy cudowne psy: Meda, Berni, Darcy :th_0girl_dance:

282pp

Przedstawieni przez naszą Waderę serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor otoczeni przez sporą grupę podejrzliwie spoglądających na nas mieszkańców Czarnego Boru rozpoczęliśmy niełatwą sztukę przekazania najistotniejszej, z punktu widzenia dobra społecznego, części wiedzy o psach.

038po

Dlaczego to robimy ?

W naszym przekonaniu wiedza o funkcjonowaniu zwierzęcia, z którym prawie każdy z nas ma na co dzień do czynienia, nie może być, w cywilizowanym społeczeństwie, tak uboga jak obserwujemy to dziś. Jej brak generuje sytuacje poważnego zagrożenia przede wszytkim dla nieświadomych swoich działań dzieci.

Dzieci są Największym Skarbem Narodu.

My- dorośli - mamy obowiązek zapewnić im nie tylko doskonały start życiowy, ale i również spokojne, bezpieczne dorastanie. Równo rok temu uczestniczyliśmy w podobnej imprezie. http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=364.0

Przyznam szczerze, że nasze spostrzeżenia z tych spotkań są bezcenne, a jednocześnie nie pozostawiające złudzeń co do ogromu pracy jaką należy włożyć, by zmienić coś w sposobie postrzegania pewnych zagadnień przez współobywateli.

Poznając nowych Przyjaciół nie tracimy nadziei na lepsze jutro!

Dziękujemy serdecznie Pani Małgosi za poświęcenie się i przyjęcie roli fotogreportera bez tej pomocy nie moglibyśmy zdać tak dokładnej relacji z zajęć.

052pp

061pxs

067pqi

087pm

Berni i Darcy cierpliwie czekały na swoją kolej.

070pw

Ten pierwszy pokazał zgromadzonym, że nie ma powodu obawiać się niewidomego psa. Drugi, że nieśmiałość nie jest barierą nie do pokonania.

Meda w ciągłym napięciu, czekając na odpowiedni gest...

144pl

Gdy Berni i Darcy prezentowali swoje zalety...

 119ppz

... korzystała z chwili należnego odpoczynku, w przekonaniu, że sytuacja jest pod kontrolą.

123pof

W końcu psy musiały udać się na spacer by ich widok nie pomagał dzieciom w wykonaniu prac, które były przedmiotem konkursu.

164pp

Uczestnicy konkursu mieli prawidłowo pokolorować szablony lub samodzielnie narysować psy, które właśnie zniknęły im z oczu. Z pełnym entuzjazmem zabrali się do pracy. Koncepcji na temat wyglądu berneńczyka było tyle ile dzieci.

169p

172pp

179pn

184pw

182ps

213pm

215pa

218pg

219pd

252ph

Oto jaki prezent od Przedszkola na pożegnanie otrzymał Berni.

247pn

W kopercie przekazanej przez Pania Dyrektor znalazlam 200 zł, które spożytkujemy na potrzeby innych podopiecznych.

Dziękujemy !!! :heartbeat: